Diváci schovaní po kavárnách kolem Masarykova náměstí v Jeseníku se tak tak včas zvedli, aby viděli dramatický finiš o mistrovský titul. Měli ten luxus, že měli úniku. Před rekordními teplotami, které sžíraly jak nejlepší česko-slovenské cyklistky, tak asfalt. „Bylo to strašně těžký. Věděla jsem už od včera, že bude,“ říkala nová národní šampionka Julia Kopecký.